ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΙΝΟ

Το πρώτο κυπριακό Μουσείο Ιστορικού και Κλασσικού Αυτοκινήτου είναι πλέον γεγονός, και ετοιμάζεται να ανοίξει τις πόρτες του για το κοινό το Σάββατο 1η Φεβρουαρίου στις 15:00! Μια προσπάθεια αρκετών χρόνων παίρνει σάρκα και οστα και σας περιμένει.

Η επίσκεψή στο μουσείο θα σας μείνει αξέχαστη, καθώς οι επισκέπτες θα μπορούν να θαυμάσουν πάνω από 70 ιστορικά και κλασικά αυτοκίνητα το καθ’ ενα με τη δική του ιστορική αξία.
Όλα τα έσοδα από τα εισιτήρια εισόδου του Σαββατοκύριακου 1ης και 2 Φεβρουαρίου θα διατεθούν στο Ίδρυμα Θεοτόκος.

Μπορείτε να μας βρείτε στην οδό Δημήτρη Παπανικολή 15, 4180 Ύψωνας, Λεμεσός

Ωράριο Λειτουργίας

Τετάρτη, Σάββατο και Κυριακή: 10:00-16:00. (ΕΚΤΟΣ Σάββατο 1η Φεβρουαρίου έως τις 19:00).

Είσοδος

• € 7 γενική
  • € 5 για άτομα κάτω των 18 και άνω των 65 ετών
  • Τα παιδιά κάτω των 3 ετών ΔΩΡΕΑΝ.
  • Για ομαδικές επισκέψεις ή οποιαδήποτε άλλη πληροφορία παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας στα παρακάτω τηλέφωνα, προκειμένου να διευθετήσουμε την επίσκεψή σας.
    7000 9000 ή 99252626