13ο ΡΑΛΛΥ ΑΝΔΡΕΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ (ΛΕΠΑΛ)

Την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου θα πραγματοποιηθέι το 13ο Ράλλυ Ανδρέα Κωνσταντινίδη που διοργανώνει η Λέσχη Παλαιού Αυτοκινήτου Λεμεσού. Η διαδρομή θα ξεκινήσει στις 10 π.μ από το Bennigans στον παραλιακό δρόμο της Λεμεσού και μέρος της διαδρομής είναι και το Μουσείο Ιστορικού και Κλασικού Αυτοκινήτου Κύπρου.

Από τις 12:00 μέχρι τις 1μ.μ., οι επισκέπτες του μουσείου, θα μπορούν να απολαύσουν πέρα από τα μουσειακά εκθέματα και τα παλαιά αυτοκίνητα που θα συμμετέχουν στο Ράλλυ της ΛΕΠΑΛ και θα καταφθάνουν στο μουσείο. Κατά την άφιξη τους θα κάνουν στάση για να σφαγιστούν οι κάρτες τους και θα τους δίδεται πρόσκληση δωρεάν εισόδου για το μουσείο.
Πέραν τον 30 παλαιών αυτοκινήτων θα συμμετάσχουν στον αγώνα και θα δώσουν το παρόν τους στο μουσείο. Θα είναι ένα θέαμα το οποίο κανείς δεν πρέπει να χάσει.