Παραδόθηκαν τα έσοδα από τον Παραδοσιακό Καρναβαλίστικο Χορό

Posted in: ΝΕΑ
Tags:

Την Τρίτη 23 Μαρτίου 2016, παραδόθηκε στο οίκημα του  Σύνδεσμου για Άτομα με Αυτισμό Λεμεσού, στην παρουσία του διοικητικού συμβουλίοθυ, η επιταγή με τα έσοδα από τον παραδοσιακό Καρναβαλίστικο Χορό που διοργάνωσε το Cyprus Historic & Classic Motor Museum.

Το Μουσείο Κλασικού & Ιστορικού Αυτοκινήτου, ευχαριστεί θερμά τον σύνδεσμο για την άψογη συνεργασία και όλους όσους έχουν συνεισφέρει και παρευρέθεί στην εκδήλωση. Σκοπός της εκδήλωσης ήταν να συγκεντρωθεί ένα σεβαστό ποσό, το οποίο θα παραχωρηθεί στο Σύνδεσμο για άτομα με Αυτισμό Κύπρου για τις αυξανόμενες ανάγκες του. Ο σκοπός αυτός επετεύχθη τόσο μέσο της στήριξης των παρευρισκομένων, όσο και από τους χορηγούς που προσέφεραν απλόχερα δώρα για τη λαχειαγορά η οποία ενίσχυσε ακόμη περισσότερο το σκοπό.

Στόχος μας, η εκδήλωση αυτή να καθιερωθεί και να καταστεί θεσμός.